Tenapors Dobeles Panelis Sienas elements, S8-50/150/250
Izpārdots
ID: 234775
Produkta kods: S8-50/150/250
Svītrkods: 4750112780098
Specifikācija
ārējais eps slānis, mm: 250
augstums, mm: -
betona veidņi, mm: 150
biezums, mm: 450
iekšējais eps slānis, mm: 50
izmēri, mm: 50/150/250
maksimālais garums, mm: -
platums, mm: -
svars, kg: 15.00
Preces apraksts
Veidņa putupolistirola daļa ir efektīva siltumizolācija, un nav vajadzīga papildu siltināšana. Atkarībā no būves konfigurācijas, mērķa vērtībām, energoefektivitātes rādītājiem un citiem faktoriem, Dobeles panelis® nesošo sienu un pamatu veidņu sistēmas elements S paredz mainīgu ārējās siltumizolācijas biezumu (50 – 200 mm) un veidņu augstumu (300 – 4000 mm) betona ieliešanai ar slāņa biezumu 120 – 300 mm. Tā nodrošinot ne tikai stingru veidni uzreiz visā nepieciešamajā augstumā ērtai betonmasas ieliešanai, bet arī paredz maksimālu veidņu sistēmas elastību, lai nodrošinātu nepieciešamo siltumtehnisko prasību apmierināšanu un citu mērķa kritēriju sasniegšanu gandrīz jebkuram projektam.
Sistēmas sastāvdaļas
  • Vertikālās stiegras ar diametru 8mm;
  • Šķērsstiegras ar diametru 5mm;
  • Diognālstiegras ar diametru 3mm.
Iekšējās izolācijas slānis ir 50mm, ārējās izolācijas slānis un betona slānis var tikt mainīts atkarībā no būvobjekta specifikācijas.
Priekšrocības
  • Putupolistirols kalpo kā siltumizolācija un nav jāveic papildus izolācijas uzstādīšana.
Pamatnes sagatavošana
Parasti veidņus uzstāda uz iepriekš izbūvētiem pamatiem vai iepriekšējā stāva grīdas betona plātnes. Lai nodrošinātu sienu stingu sajūgumu ar pamatiem, pamatu pēda (plātne) atbilstoši plānam jāparedz vertikālo stiegru izlaidumus. Tos uzstāda pa pāriem, vai pamīšus ar retinātu soli ik pa 20-30 cm. Izlaisto stiegru diametram jābūt saskaņotam ar sienas veidņu stiegru diametru. Lai nodrošinātu sienas elementu ātru un precīzu montāžu, uz pamatu pēdas zem iekšējas vai abrām EPS plāksnēm uzstāda sienas elementu montāžas vadulu – plānsienu U profilu (platums – 50mm).
Pamata elementu balstīšana
Pēc pirmo divu sienas veidņu elementu uzstādīšanas montē balstgāžņus, kuri nodrošina:
  • fiksētu sienas elementu stāvokli un vertikalitāti;
  • sienas nekustīgumu betonēšanas laikā;
  • sienas elementu montāžas laika aizsargā tos no vēja slodzes.
Horizontālais stiegrojums
Veicot sienas veidņu elementu montāžu, nepieciešams uzstādīt horizontālo stiegrojumu. Ø8 stiegras izvieto pa pāriem ar soli 800mm. Stiegrojumam jābūt visa sienas garumā. Stiegras novieto uz sienas EPS elementu stiegrojuma karkasa. Ja stiegru garums ir īsāks par spriegojamo sienas posma garumu, tad veido pārlaidumu. Horizontālo stiegrojumu sienu veidņu elementos ievieto vienlaikus ar to montāžu, t.i. uzstādot vairākus sienu elementus tajos ievieto ari stiegras, un, uzstādot jaunus sienu veidņu elementus, stiegras virza tālāk uz priekšu.